Wanneer je over het kampterrein van Expeditie Dwingeloo rondloopt, weet je – als we even niet letten op hoe KOUD het is – bijna niet meer of je je in een Nederlands bosgebied of op een onbewoond eiland bevindt. Het expeditie-sfeertje is goed gezet; er branden fakkels en de kampvuurplek wordt zowel op zaterdagavond als zondagavond gereed gemaakt voor het beruchte eilandraad. Het kampvuur staat tussen twee gepionierde tribunes in. Het grootste gedeelte van het paasweekend zijn deze tribunes leeg, maar in de avonden zullen kamp A en kamp B tegenover elkaar plaatsnemen en elkaar daarbij strijdlustig in de ogen kijken. Er wordt namelijk niet om zomaar iets gestreden, er staat veel op het spel: je slaapplek. Hoe beter je de proeven uitvoert, hoe meer kans je maakt om gewoon lekker in je eigen tentje te kunnen slapen. Als dat minder goed gaat, dan zou het maar zo kunnen dat je in een ‘frietbuiltje’ zal slapen. Wat dat precies is, maakt eigenlijk niet uit: je slaapt in dat geval in principe buiten. En laat het dit paasweekend in de nachten nou net heel helder en dus heel koud zijn! 
 IMG 20170416 WA0010
 
De proeven die de deelnemers moeten doorstaan, bevatten onderdelen die we allemaal kennen van het televisieprogramma Expeditie Robinson. Balanceren, parcoursen en natuurlijk het doorbranden van touwtjes met behulp van primitief aangemaakte vuurtjes. Je zou zeggen dat de deelnemers op zaterdagavond vlak voor de eerste eilandraad zenuwachtig zitten te ijsberen, piekerend over hoe ze de nacht zullen overleven. Maar niets is minder waar. Er gaat vooral aandacht uit naar het stukmaken van de kokosnoten die ze zojuist in de laatste proef hebben bemachtigd. Zo zie je maar, op een onbewoond eiland – die we ons voor het gemak maar even inbeelden – zijn alle dagen fijn.
 

Volg ons op Facebook

TwHITter mee! #HIT2019

Handig om te weten

 

december 2018: HIT-courant online
27 januari 2019: Opening inschrijving
9 maart 2019: Sluiting inschrijving
17 maart 2019: Deelnemersinfo online
19 - 22 april 2019: HIT 2019

Wie, wat, waar?

Voor wie: Scouts van 5 tot 88 jaar
Wat: Keus uit ruim zeventig verschillende kampen
Waar: Zeven locaties in Nederland
Wanneer: 19 - 22 april 2019

kaarthitplaatsen

Wie is online

We hebben 57 gasten en geen leden online