Terwijl de opening op het HIT-terrein in Dwingeloo in volle gang is, verzamelen de 72 deelnemers van de Zwerfhike zich voor de opening in Appelscha. Alle groepjes worden opgeroepen om zich te laten horen. De Hunzehikers, bestaande uit Wessel (die eigenlijk Roan heet) en Mike, brullen het hardst. "We zijn er! En we hebben er zin in!"

IMG 20170415 WA0009

Na de opening hijsen de Hunzehikers de tassen op de rug. Ze hebben zich goed voorbereid en zijn klaar om te vertrekken. Hun doel is om niet te verdwalen, maar daar staan ze hier in Dwingeloo eigenlijk wel bekend om. Ze zijn hier zelfs een beetje berucht, vooral vanwege het harde yellen dat ze altijd doen.

IMG 20170415 WA0010


Niet verdwalen, dat wordt nog wat voor de Hunzehikers... Bij de Zwerfhike krijgen de deelnemers namelijk alleen een kaart en de coördinaten van de posten en het eindpunt. Hoe ze hier naartoe lopen, dat moeten ze helemaal zelf bepalen. De Zwerfhikers gaan een spannend weekend tegemoet!