Met volle bepakking de Niers over

Ook de DDR is vandaag van start gegaan en het nieuwsteam was aanwezig bij de natte oversteek. Na een (volgens sommigen) barre tocht kwamen de deelnemers aan bij de tweede post, gestationeerd naast een klein stroompje genaamd de Niers. Doordat de groepjes iets achter op schema lagen heeft de staf daar even van het prachtige lenteweer kunnen genieten.

Bij deze post moesten de deelnemers met behulp van een kabelbaan het stroompje oversteken. Iedereen werd in een tuigje gehesen en een voor een gingen alle deelnemers het water over. De een wat sneller of met meer moeite dan de ander. Een waaghals ging zelfs met volle bepakking naar de overkant om die felbegeerde extra marken te verdienen – marken zijn een belangrijk onderdeel van deze HIT.

Na deze oversteek vervolgden de deelnemers hun tocht en kwamen na een half uurtje lopen aan bij de derde post. Hier konden de groepen wederom marken verdienen (of verliezen), ditmaal met het beantwoorden van moeilijke vragen.