stookkampZaterdagmiddag stond bij Stookkamp in het teken van de Pyro Challenge. Hierbij moesten 5 verschillende technieken vuur maken door de deelnemende jongelui geprobeerd worden: Stervuur (4 grote stammen zo lang mogelijk laten branden met de 4 einden bij elkaar op een vuurtegel van 30x30 cm. Loopvuur: een kooltje uit het basis vuur halen en dat in een blikje op een stuk tonderzwam leggen en het dan ongeveer een half uur met rust laten, daarna met die smeulende zwam weer het vuur aan maken. Comandovuur: twee aansluitende gaten in de grond, een horizontaal en een verticaal, het vuur wordt ondergronds Stookkamp HIT(onzichtbaar) gestookt, het verticale gat is de schoorsteen. Bekervuur: 4 paaltjes in de grond met daar tussen berkenschors en klein droog hout. Daar boven op komt een blikje met water, doordat het vuur snel omhoog schiet tussen de stammetjes door komt er extreem veel hitte vrij onder het blik waardoor het vlug heet wordt. Als laatste moest er van klei een oven gebouwd worden, waarin eten bereid kan worden. Door de extreme droogte werden alle opdrachten uitgevoerd nadat de omringende grond goed nat was gemaakt.