Zoeken naar goud

Vandaag staat de Ghana Express in het teken van de hike. Zo snel mogelijk van de ene post naar de andere post én natuurlijk de posten goed uitvoeren. De post waar wij met het Nieuwsteam neergestreken waren betrof het zoeken van goud op het strandje van de Kraaijenbergse Plassen.

Vandaag staat de Ghana Express in het teken van de hike. Zo snel mogelijk van de ene post naar de andere post én natuurlijk de posten goed uitvoeren. De post waar wij met het Nieuwsteam neergestreken waren betrof het zoeken van goud op het strandje van de Kraaijenbergse Plassen.

Het komen tot deze post was niet voor alle groepjes eenvoudig. Zo liepen Guus, Dennis en Tim met Wies en Iris, ook wel bekend als Dora en Diëgo, mee omdat hun GPS kapot was. Deze avonturiers zijn al wat wijzer geworden over Ghana, namelijk iets met trappen van 25 meter en 63 talen ofzo. Bij Kim en Lianne werkte de GPS wel, maar met de verkeerde coördinaten waren ze opeens voorbij Vianen. Een vraag die nog beantwoord moet worden is of Vincent de uitdaging van één van de leiding aan is gegaan; het lopen van de hike op zijn sokken (hoe en waarom moet hij zelf thuis maar vertellen).

Met een speciale goud-detector werd een gebied afgestruind op zoek naar 9 goudstukken. Het tiende goudstuk lag een stukje verderop in het water, we zijn benieuwd of een groepje deze opgehaald heeft voor de bonuspunten! Het zoeken leidde naast het gewenste goud tot het vinden van een blikje en een schepje. Naderhand moesten de groepjes een quiz maken. Bij de antwoorden hoorde telkens een letter, en deze letters samen vormden de aanwijzing voor de volgende locatie. Een locatie waar je alleen kwam als je veel van Ghana af wist. Wat is het grootste natuurgebied, welk klimaat heerst in het prachtige land en betalen ze er nou met euro, dollar of cedi?