Op Stookkamp waren ze vanmiddag toe aan de Pyro-challenge!
5 opdrachten moesten worden uitgevoerd met de begeleiding van de patrouille begeleiders.

Er kon een klei oven gemaakt worden, hiervoor lagen er een aantal hopen klei (olifantendrollen volgens de deelnemers!) die omgetoverd moesten worden tot stookoventjes waar een tosti in paste. Vooral de dames maakten er ware kunstwerkjes van.

Een ster vuur maak je door in en kern waar vier lange takken bij elkaar komen een vuurtje te stoken die de lange einden in brand steken en dan kan je dan langzaam aan doorschuiven naarmate ze op branden.

 

  

Bekijk de pyro challengefoto's op Facebook.

Op Stookkamp waren ze vanmiddag toe aan de Pyro-challenge!
5 opdrachten moesten worden uitgevoerd met de begeleiding van de patrouille begeleiders.

Er kon een klei oven gemaakt worden, hiervoor lagen er een aantal hopen klei (olifantendrollen volgens de deelnemers!) die omgetoverd moesten worden tot stookoventjes waar een tosti in paste. Vooral de dames maakten er ware kunstwerkjes van.

Een ster vuur maak je door in en kern waar vier lange takken bij elkaar komen een vuurtje te stoken die de lange einden in brand steken en dan kan je dan langzaam aan doorschuiven naarmate ze op branden.

Voor het loopvuurtje kregen ze zogenaamde tondels, in deze stukken hout lopen luchtkanaaltjes. Als je dan een kant aansteekt en je legt het in een blikje waar je twee gaatjes in prikt aan de bovenkant en er een ijzerdraadje door doet om hem vast te houden, en onderaan wat gaten voor de lucht. Zo blijft hij lang branden en zou je er een stuk mee kunnen lopen, nu werd hij bij de leiding neer gezet om er een uur later een vuur mee aan te steken.

Voor een bekervuur, sla je vier jonge staakjes in een vierkant niet te ver van elkaar in de grond, en vul je de ruimte op met kleine takjes en boomschors.
Boven op de staakjes komt een blikje met water toestaan.
Als je het vuur dan aan steekt krijg je een vel vuur wat het water snel opwarmt om er warm drinken van te maken.

Voor een commando vuur, boor je een verticaal gat in een grond wal, en daar maak je een horizontale aansluiting op.
In de horizontale gang  maak je een vuurtje en dat druk je verder naar binnen, de verticale schacht dient als schoorsteen voor een bijna rookloos vuurtje!

Tussen door werd er uiteraard hout gesprokkeld en gehakt, want ook de gewone vuren moesten blijven branden!

Bekijk de pyro challengefoto's op Facebook.