De laatste wandeling de heuvel op

De bus

Helaas — hopen wij tenminste — is de laatste dag van HIT Mook weer aan gebroken. Traditiegetrouw zal de centrale sluiting plaatsvinden op het terrein bij Don Bosco. Daarvoor zullen alle trekkende en op een andere locatie gestationeerde HITs zich melden in Mook. De InterHitty is gisteravond al aangekomen en hebben in Mook overnacht.
Om wat leuke plaatjes te schieten en reacties te noteren trekt een tweetal nieuwsteamleden naar de voet van de heuvel, onder aan de Avilaweg. De bus uit de Eifel is helaas een beetje vroeg waardoor we de deelnemers al halverwege de heuvel tegen komen, de spirit zit er nog aardig in — waarschijnlijk een beetje bij gekomen tijdens de busreis — en er wordt aardig door gelopen. Ook de eerste deelnemers van de Breinbrekers hebben de route naar Mook gevonden (of geraden) en komen aan rijden. Uit de richting van het station komen de deelnemers van de Hungergames, die met de trein uit Arnhem zijn gekomen. Ook de bus uit Overasselt die de Stookkampers komt brengen is keurig op tijd. Hier is de gemiddelde leeftijd iets lager en de vermoeidheid straalt dan ook wel van de gezichten, ook de stookkampers lopen naar boven. Tenslotte komen van de kant van de Maas de waterratten van de Waterhike 2.0 aan gelopen die de Batavier (het wachtschip) en de vletjes aan de wal in Mook hebben achter gelaten. De enige die nog missen op dat moment zijn de deelnemers van Duitsland Dropping Race, maar die komen uit Groesbeek en dus waarschijnlijk aan de achterkant het terrein op. Later, na de sluiting zal blijken dat een aantal groepjes moeite gehad heeft met de route en zelfs na de sluiting pas is binnen gekomen.