De brandstoffen

Het is zondag, dus het nieuwsteam is weer op naar het Stookkamp. Prachtig weer met een zonnetje, maar iets te veel wind. Daar aangekomen zijn de groepen even bezig met hun eigen ding. Sommigen zijn moe en rusten wat uit, en anderen zijn hout aan het kappen want dat vuur moet tenslotte wel blijven branden, dag en nacht is de opdracht. Drie vriendinnen zijn met elkaar naar Stookkamp en zitten ook bij elkaar in de groep. Dat is natuurlijk erg leuk en gezellig! Want dit Stookkamp mag je maar een keer doen in je leven.

Het is zondag, dus het nieuwsteam is weer op naar het Stookkamp. Prachtig weer met een zonnetje, maar iets te veel wind. Daar aangekomen zijn de groepen even bezig met hun eigen ding. Sommigen zijn moe en rusten wat uit, en anderen zijn hout aan het kappen want dat vuur moet tenslotte wel blijven branden, dag en nacht is de opdracht. Drie vriendinnen zijn met elkaar naar Stookkamp en zitten ook bij elkaar in de groep. Dat is natuurlijk erg leuk en gezellig! Want dit Stookkamp mag je maar een keer doen in je leven.

Dan begint het rode-kool-spel met als eerste uiteraard de uitleg over het spel. Het is de bedoeling dat je aan het eind van het spel een hele mooie rode brandstof aflevert en die verdien je met een veertiental opdrachten. Hoe bevrijd je bijvoorbeeld iemand uit een rokende tent, hoe maak je een eigen stempel of noem zo veel mogelijk dingen die met vuur te maken hebben. Voor elke opdracht kunnen de groepjes een brandversneller verdienen, of (als ze het minder goed hebben gedaan) een brandvertrager. Hoe meer brandversneller je verdient, hoe roder de brandstof uiteindelijk wordt!