Dasring knopen

Vandaag liepen de deelnemers van Ghana Express wederom een hike. Maar voordat ze daar aan begonnen konden ze eerst allemaal een keer tokkelen! De werkstam had een mooie kabelbaan opgezet en begeleidde iedereen naar beneden. Enthousiast zat iedereen te wachten op hun beurt. De een vond het nog spannender dan de ander, maar iedereen ging natuurlijk gewoon naar beneden. Nadat iedereen de baan af gesuisd was, kon dan echt de hike beginnen.

 

Vandaag liepen de deelnemers van Ghana Express wederom een hike. Maar voordat ze daar aan begonnen konden ze eerst allemaal een keer tokkelen! De werkstam had een mooie kabelbaan opgezet en begeleidde iedereen naar beneden. Enthousiast zat iedereen te wachten op hun beurt. De een vond het nog spannender dan de ander, maar iedereen ging natuurlijk gewoon naar beneden. Nadat iedereen de baan af gesuisd was, kon dan echt de hike beginnen.

Net als gisteren liep het ene groepje de hike rechtsom, en de andere weer linksom. De volgorde van de posten is voor sommige groepjes dus precies andersom. Op de eerste post (Mole) kon een dasring geknoopt worden, uiteraard in de kleuren van de Ghanese vlag. Dit was niet even makkelijk voor iedereen dus dit werd een lange post!

Na een mooie wandeling met als aanwijzing een foto van de locatie, kwamen de groepjes aan bij de tweede post (Kakum). Hier was een uitdagende touwbrug gemaakt om dwars door de bomen te lopen en het ‘wildlife’ en de natuur van boven te bekijken. Onderweg langs het parcours kwamen de deelnemers verschillende dieren tegen die ze moeten spotten.

Na de tweede post moest de derde post (Tema) gevonden worden met behulp van coördinaten. Daar aangekomen kwam de zoete geur al naar voren. Hier werden namelijk Ghanese koekjes gebakken. Pinda’s hakken, suiker karamelliseren, alles door elkaar roeren, uitrollen en klaar! Al dit ‘bak’ werk trok veel aandacht van voorbijgangers die natuurlijk allemaal op die zoete lucht af kwamen.

Met de versgebakken koekjes gingen de groepjes weer door naar de vierde en laatste post (Kumasi). Hier leerden de deelnemers met behulp van een spel hoe ze om moeten gaan met malaria. Zo moesten ze een gezin van eten voorzien, geld verdienen en voorkomen dat het gezin malaria kreeg. De uitleg was wat lastig, maar na even spelen had iedereen het goed door. Na het spel konden de groepjes vermoeid weer terug naar het kampterrein.