Draisine

Bij aankomst hadden wij als Nieuwsteam best wel honger. Het scheen dat de deelnemers van de DDR alles doen voor geld, dus na even wat geld geregeld te hebben konden we beginnen met handelen. De meiden met de roze truien waren al snel bereid om voor 200 Duitse Mark een lekker eitje voor ons te bakken. Deze bleek uiteindelijk zo lekker gebakken door Nina, dat ze nog eens 50 Mark fooi gekregen heeft. Terwijl de dames voor de eieren gingen, waren de mannen aan het genieten van de hamburgers.

Bij aankomst hadden wij als Nieuwsteam best wel honger. Het scheen dat de deelnemers van de DDR alles doen voor geld, dus na even wat geld geregeld te hebben konden we beginnen met handelen. De meiden met de roze truien waren al snel bereid om voor 200 Duitse Mark een lekker eitje voor ons te bakken. Deze bleek uiteindelijk zo lekker gebakken door Nina, dat ze nog eens 50 Mark fooi gekregen heeft. Terwijl de dames voor de eieren gingen, waren de mannen aan het genieten van de hamburgers.

Na deze uitgebreide lunch mochten we vertrekken. Van Groesbeek (Nederland) naar Kranenburg (Duitsland) per draisine. Met een kar konden we al fietsend over het oude spoor. Met regelmaat moesten we een weg oversteken waarbij de slagbomen en de stoplichten zelf bediend moesten worden. Snel eruit springen, rennen naar de slagboom en weer terug op de wagen springen. Naast het oversteken van verschillende wegen gingen we ook de grens over. Hier hoefden we gelukkig de paspoorten niet te laten zien.

Af en toe hebben de deelnemers gewisseld in het fietsen, de ene groep ging harder dan de andere groep. Tijdens de rit hebben de deelnemers nog een aantal opdrachten uitgevoerd voor geld, waaronder het langs de trein rennen voor een aantal minuten. Uiteindelijk werd de tocht na aankomst in Kranenburg voortgezet en zijn wij weer naar het volgende kamp gegaan.