Ook de DDR is weer van start gegaan! In groepjes zijn ze bij het startpunt op weg gestuurd met een paspoort (waarin ze zoveel mogelijk stempels moeten verdienen) en een ei (die heel moet blijven gedurende het hele kamp). Voor stempels doen ze heel wat: bijvoorbeeld een slaapzak van een ander groepje in de boom binden en je ei van de glijbaan af laten gaan. Dat overleeft je ei natuurlijk niet, maar daarvoor heeft een scout altijd ducttape bij zich. En tja, als dan een van de leiding vraagt naar je ei en jij hem gewoon af geeft, dan is ie natuurlijk helemaal plat...
Net als wanneer je je ei inpakt terwijl je naast een van de leiding zit...
Tijdens deze eerste hike hebben wij van het Nieuwsteam onderweg mee mogen genieten van een aantal posten.

Bekijk meer foto's van de posten op vrijdag van de DDR op Facebook.

Ook de DDR is weer van start gegaan! In groepjes zijn ze bij het startpunt op weg gestuurd met een paspoort (waarin ze zoveel mogelijk stempels moeten verdienen) en een ei (die heel moet blijven gedurende het hele kamp). Voor stempels doen ze heel wat: bijvoorbeeld een slaapzak van een ander groepje in de boom binden en je ei van de glijbaan af laten gaan. Dat overleeft je ei natuurlijk niet, maar daarvoor heeft een scout altijd ducttape bij zich. En tja, als dan een van de leiding vraagt naar je ei en jij hem gewoon af geeft, dan is ie natuurlijk helemaal plat...
Net als wanneer je je ei inpakt terwijl je naast een van de leiding zit... 
Tijdens deze eerste hike hebben wij van het Nieuwsteam onderweg mee mogen genieten van een aantal posten.

Allereerst was er de post met het pontje. Vanaf het pontje moest je de krokodil die in het water dreef zien te pakken, aangezien daarop de aanwijzing voor de volgende post stond. Je kon hierbij de makkelijke weg kiezen: zwemmen naar de krokodil, en daarmee meteen een hele hoop stempels verdienen voor in je paspoort. Of je kon natuurlijk moeilijk doen en met een tak het touwtje proberen te bereiken, terwijl je met één hand aan het pontje hing. De meeste groepen kozen voor het laatste en met succes. De derde groep was creatiever qua aanpak: zij hebben een lege fles aan een touwtje gebonden en die over het touw van de krokodil geworpen. En tja, waarom zou je dan ook de boodschap op de buik van de krokodil lezen?!

Bij de tweede post, de ‘natte oversteek’, iedereen moest zichzelf én hun bagage naar de overkant trekken over een gespannen kabel. En dan moesten ze ook nog ondertussen een paaseitje vangen voor een extra stempel in het paspoort. Tot slot hebben we de theepost bezocht. Hierbij moesten alle groepjes met hun mond een theezakje zo ver mogelijk zien te werpen, het werpen in een van de op de grond getekende paaseieren of op het konijnengezicht leverde natuurlijk meer stempels op.

Bekijk meer foto's van de posten op vrijdag van de DDR op Facebook.