De kinderen hebben samen met Jacala een plan gesmeed om Jacala alsnog in het Trappenhuis te krijgen en de schat te kunnen vinden. Dit moet gebeuren tijdens de verjaardag in het Trappenhuis. Daarnaast moeten ze Jacala zien binnen te smokkelen. Mathilda mag van haar oom natuurlijk geen feest geven voor haar verjaardag, want hij wil geen andere kinderen in het kasteel hebben. Tijdens een smokkelspel bleken de kinderen de Graaf en zijn Butler te slim af te zijn en toch slingers en allerlei lekkers het kasteel in te hebben gesmokkelt. Zodra het gelukt was, werden alle gesmokkelde spullen opgehangen en het kasteel versierd. Daarna was het tijd voor feest! 

Er moest nog één lied gezongen worden, namelijk dat van de Mookersprong. Terwijl de kinderen aan het zingen waren kwam de graaf tevoorschijn en zei dat ze moesten stoppen. Maar de kinderen bleven zingen en telkens kwam iemand tevoorschijn. Aan het einde van het lied kwam een schat naar beneden gezakt uit een raam van het trappenhuis. In de kist zat een boek, een brief en goud. Mathilda heeft de schat gevonden! De graaf is verslagen en gaat boos weg. Jan Toereloer gaat met Iwan het Trappenhuis beheren, totdat Mathilda 18 jaar is en het Trappenhuis erft. Nu kan Mathilda gewoon naar de welpen van scouting Mook en kan ze volgend jaar weer mee met de PowerkidsHit-it.