20180331 IMG 2894

Na een reis van anderhalf uur bereikte ons nieuwsteam eindelijk de hoofdbasis van Paranoia Project. Het hoofdkwartier is niet zomaar een tentenkamp, maar een oude textielweverij in een dorpje vlak buiten Aachen. De dertig deelnemers waren hier ingelicht over de dertig uur durende opdracht, waarin ze in de omgeving van Aachen opdrachten op moeten lossen om aanwijzingen te verzamelen over de volgende opdracht of post. Zo moesten ze bijvoorbeeld aan de hand van borden, gebouwen en andere teksten en getallen in het centrum van Aachen een code ontcijferen.


Maar de deelnemers zijn niet veroordeeld tot een dertig uur durende fietstocht door Aachen. Onderweg komen de deelnemers ook posten tegen met bijvoorbeeld outdoor activiteiten of andere spellen. Zo was er de post waar in samenwerking met de brandweer van Aachen van een dertig meter hoge brandweertoren abgeseild moest worden. Of moesten deelnemers op een bergheuvel levend flipperkasten.